Fren Testi - Aslan Oto Fren
services

Fren Testi

Fren testi, frende yer alan sensörler, fren dizgileri, fren hidroliği ve fren balatalarının ölçümünü sağlayan testlerdir. Yapılan testlerin sonuçlarında frenlerin verimlilik oranları ölçülür. Fren sistemi bir bütün şeklinde çalışır. İlk frene basış anında pedalın aldığı kuvvet sensörler ve tekerlere iletilir. Ardından beyne giden komut ile aracın yavaş bir şekilde yavaşlayarak durması mümkün olur. Fren testi ile aracın frenlerine ilişkin en güncel verilerin elde edilmesi mümkün olur.

Aslan Oto Fren merkezimizde uzman personelimiz eşliğinde gerçekleştirilen fren testleri, özel  zeminlerde gerçekleştirilir. Aracın gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından ekspertiz uzmanlarının sürücü koltuğuna geçmesi ile test aşaması başlar. Test ve ölçümlerin tamamlanmasının ardından elde edilen veriler raporlar halinde araç sahiplerine teslim edilir.

Fren testleri hem oto ekspertiz hizmeti kapsamında hem de ayrı şekillerde gerçekleştirilebilen bir hizmettir. Araç sürücülerin tercihine bağlı olarak istenilen fren hizmeti en detaylı koşullarda gerçekleştirilebilmektedir. Araç alım satım işlemlerinin yanı sıra rutin sürüşleriniz esnasında da ihtiyaç duyacağınız fren testi ve ekspertiz hizmetini merkezimizden sağlayabilir ve sizler de yolculuk esnasında kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Aslan Oto Fren e geldiğinizde, fren testi nedir? Nasıl yapılır? gibi sorularınıza profesyonel ekibimiz tarafından yanıt bulabilirsiniz.

Aslan Oto Fren e Fren Testi için getirdiğiniz araçlarınız, Sizler çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlarken dalında eğitimli ustalarımız tarafından aracınız sürüşe hazırlanmaktadır.

Tüv Türk Muayene istasyonu için araçlarınız muayeneye kusursuz olarak hazırlanmaktadır.